Kostičkový Harrison Ford v Lego Indiana Jones


Lego Indiana JonesNetrvalo dlouho od dohrání demoverze Lego Indiana Jones a mohl jsem se těšit na hraní plné verze hry. Už zmíněné demo mě chytlo o třídu vtipnějšími filmečky než předchůdce z prostředí Hvězdných válek i o krapet složitějšími puzzlemi.

Lego Indiana Jones je rozdělen podle filmové předlohy na tři části po šesti levelech. První část se dějově orientuje na první filmový díl „Dobyvatelé ztracené archy“ poté následuje „Indiana Jones a chrám zkázy“ a třetí závěrečná část „Indiana Jones a poslední křížová výprava“. Bystřejší z Vás poznali, že chybí nový čtvrtý díl „Indiana Jones a království křišťálové lebky“ brázdící v této chvíli česká kina.

Absenci čtvrtého dílu filmové ságy o neohroženém profesorovi archeologie by měl vyvážit fakt, že firma Lucas Arts v těchto dnech kutí novou hru na motivy nového dílu. Podle screenshotů vypadá velice velice „chutňe“. Pro příznivce filmových předělávek do lego kostičkových her mám dobrou zprávu neboť Traveller’s Tales připravují komiksového Batmana. Jó už se na něj těším…

A jak se Indy hraje? No jedním slovem báječně… Díky už výše zmíněné vyšší obtížnosti puzzlů vyžadující spolupráci všech postaviček, které má hráč k dispozici, se člověk nenudí a ve hře je neustále co dělat. Každá postavička má mimo útočné schopnosti také jednu typickou speciální schopnost. Ať jsou to dlouhé skoky, možnost prolézat nízkými skulinami nebo Indyho používání biče.

K dalším kladům kostičového Indyho lze připočítat četné používání dopravních prostředků, originální bossové s rozdílnou taktikou na jejich odrovnání. Dalším kladem jsou různorodá prostředí zahrnující nejatraktivnější filmové scény a to vše v roztomilé grafice. Dobrá práce Traveller’s Tales.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..