Metal Breath zine


Metal BreathJe tomu již dlouhých 18 let, kdy jsem ještě jako student polygrafické školy jel na školní výlet do Prahy. Pominu-li pitku v podhradní restauraci, která se tam odehrála místo prohlídky hradu, byl tento výlet zajímavý střetnutím s jedním hudebním fanzinem vycházejícím do dnes. Spolužák si koupil inzertní noviny, kde nabízel jakýsi Pavel Maňas z Třemošné u Plzně metalový plátek zvaný Metal Breath. Jelikož už na škole jsem byl známým uctívačem randálové muziky přihrál mi spolužák zmíněný inzerát.

Za dnes směšný peníz jsem obržel 4 stránky formátu A5 s informacemi o mojí srdeční muzice. Pár čísel jsem si předplatil do doby než se v Metal Breathu objevila zmínka o novém profesionálně tištěném metalovém časopise pojmenovaný Spark, který pravidelně každý měsíc čtu po několik let. Ale abych se vrátil zpět k Metal Breathu. Postupem času se z všeobecného plátku stal fanzin zaměřující se speciálně na českou scénu. Vedle fanzinu se zrodilo i hudební vydavatelství mající pod svými křídly české kapely: Cales, Dying Passion, Promises, Serotonal, Sorath a The Rays Of The Sun.

Začátkem dubna vyšlo jubilejní 50-té číslo Metal Breathu, které je možné si bezplatně objednat nebo stáhnout v pdf formátu. Přeji Metal Breathu nejmíň dalších padesát čísel a jen doufám, že se sudby o zániku papírových médií v budoucnu nenaplní…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..