Jedi Knight: Jedi Academy


„Deset let po bitvě o Endor pokračuje Nová Republika v potlačování zbývajících jednotek Impéria a nutí je při neutuchajícím boji používat stále zoufalejších taktik. Mezitím se Mistr Jedi Luke Skywalker snaží na své akademii Jediů na Yavinu 4 obnovit původní úlohu rytířů Jedi jako mírotvůrců v galaxii. Jaden Korr, slibný student z Coruscantu, je na cestě na Akademii poté, co dosáhl nemožného: vytvořil světelný meč bez řádného výcviku Jediů…“

…tak tento uhozený text pro neznalé Hvězdných válek je stručný úvod do volného pokračování Jedi Outcast: Jedi Knight II (2002). Opět se hráč setkává s hrdinou Kylem Katarnem (Dark Forces), ale pouze v roli učitele a pomocníka Jadena Korra. Jaden Korr přilétává na planetu Yavin 4 na níž Katarn společně s Lukem Skywalkerem založili akademii Jediů. Během přeletu nad planetou však dochází k sestřelení vesmírného plavidla uctívači kultu zemřelého sitha Marka Ragnose. Proto Jaden musí společně s vlezlým a naivním kamarádem Roshem cestovat k akademii po svých.

Těsně před akademií si Jaden všimne uctívačů kradoucích se na akademii. Při útoku Jaden přichází ke zranění a ztrácí vědomí. Po procitnutí Jaden prochází krátkým výcvikem, ve kterém se v rychlosti naučí používat síly Jediů a zacházet se světelným mečem. Pak už nic nebrání v rozplétání příběhu, ve kterém se pátrá co má tajemný kult uctívačů za lubem…


Velkou výhodou je, že už od počátku hry má hráč možnost používat světelný meč. Světelný meč je za pomocí síly mocnou zbraní a v posledních misích dokonce zbraní nezbytnou. Poslední mise jsou doslova nabity temnými rytíři Jedi a k jejich udolání nic lepšího než meč a sílu Jediů nemáte. Souboje s temnými rytíři patří k nejnáročnějším soubojům a hráč se u nich pěkně zapotí.

V Jedi Academy funguje jako v předešlých dílech jemný odér z koření zvané rpg. Úspěšným postupem hrou Jaden získává zkušenosti, kterými lze doplnit účinnost Jediovských sil. Hra je rozdělena na pět kapitol o čtyřech misích plus jedna nepovinná. Nepovinné mise jsou příjemným malým zpestřením. Jedna mini mise se odehrává na písečné planetě podobné Arrakis z Duny kde Jaden musí zkompletovat havarovaný raketoplán. Součástky jsou rozházené po písečných dunách a Jadenovi práci ztěžuje písečný červ (opět inspirace kultovní Dunou). Dalšími mini misemi je např. zastavení elektromagnetického vlaku plným výbušnin, jízda a souboje na skútrech, atd.

Finále hry se odehrává uvnitř hrobky Ragnose, kterého uctívačka Tavion probouzí k životu za pomocí mocné hole. První souboj je s Tavion a není moc težký, k druhému souboji dochází v momentě, kdy obživený Ragnos opanuje mrtvou Tavion. Udolat Ragnase za pomocí světelného meče a síly rychlosti je mnohem snadnější než Tavion.

Díky čilé komunitě okolo Jedi Knight vznikají dva zajímavé módy. První se jmenuje Knights Of The Force a do původní hry přidává spousty známých postav ze Star Wars na místo hlavního hrdiny Jadera Korra. Trapně působí ponechaný původní dabing, kdy při výběru třeba Obivana Kenobiho oslovují NPC postavy nadále jako Jadera. Dále v módu lze najít z každého ze šesti dílů filmu několik singleplayer misí. Zkoušel jsem pouze jednu, která na mě působila silně odbytě. Ale třeba se to časem zlepší. Druhý velice nadějný mód sídlí na této adrese a předělává stařičký původní Dark Forces do podoby Jedi Academy (engine Qauke 3 Arena). Na této adrese lze stáhnout druhou demoverzi, v níž je předěláno 6 prvních levelů z celkových 14-ti. Už se moc těším na dokončení tohoto módu.

Ještě jsem zapomněl zmínit výrobce Jedi Academy. Jsou jím slovutní Raven Software mající na svém kontě pecky jako Quake 4, mnou nikdy nepochopený Soldier Of Fortune, Star Trek: Elite Force, Heretic, HeXen II, a další…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..