Válka nebyla zábavnější „Call Of Duty 4 – Modern Warfare“


Call Of Dutty 4. Modern WarfarePo vydání prvního dílu Medal Of Honor: Allied Assault utekla část vývojářů z EA a založila si vlastní studio Infinity Ward. Od té doby se objevuje na PC a konzolích válečná FPS Call Of Duty.

V prvních dvou dílech se hráči setkali s intenzivní vřavou z druhé světové války napěchovanou až po okraj neuvěřitelně akčními bitvami. Třetí díl vyšel pouze na konzolích a teprve loni spatřil světlo světa čtvrtý díl s podtitulem Modern Warfare. Naštěstí Infinity Ward dostali rozum (nebo jim chybějí love z prodeje pro PC platformy) a opět souběžně s konzolemi připravili válečný běs i pro nás písíčkáře. V říjnu loňského roku jsem sepsal dojmy z demoverze, která mě uchvátila novým umístěním bitev do současné doby.


Po dohrání níže uvedeného horroru The Suffering jsem se s obrovskou vervou pustil na tenhle čtvrtý díl a jedním dechem ho dohrál do úspěšného konce. Velikou škodou je, že 20 misí proběhnete i na vyšší obtížnost za pár hodin. Hra nemá prakticky žádné hluché místo a vše má obrovský akční spád. Pouze jednou jsem se zasekl v jedné misi a musel jsem jí několikrát opakovat. Byla to mise, ve které bylo za úkol odstřelit na dálku sniperkou teroristického bose při „obchodním“ jednání.

Je to opravdu jedna z nejlepších misí odehrávající se v ruském Pripyatě zničeném a opuštěném po jaderné nehodě v Černobyle. Hodně depresivně na mě působilo pobíhání po opuštěném dětském hřišti, poničené tělocvičně, prázdných ulicí. Po zabití bosse a následném útěku si přidružený seržant zraní nohu a Vaším úkolem je na zádech ho odnést a vyčkat příletu spojeneckého vrtulníku. Bohužel doba příletu je příliš dlouhá a ruský teroristi jsou všude kolem…

Ve svých dojmech z demoverze jsem se krapet zmýlil ve zlých hoších. Měl jsem dojem, že záporáci jsou islámští teroristé, proto uvádím na pravou míru, že ve hře jde o ruské teroristy a celý děj se odehrává v rusky mluvící zemi. Konflikt v jeden moment vyvrcholí na tolik, že ruští žoldáci odpálí atomové rakety a na hráči je dobít základnu a hacknout přístupové kódy k raketám a v časovém presu je zničit. Stylový pro americký závěr a bonusový „kousek“ v letadle jsou jen třešničkou na tomto už tak dost chutném dortu.

Pár dní po vyjití týhletý príma gamesky, někdy v prosinci loňského roku, zaplavily herní portály zvěsti o připravovaném pátém díle Call Of Duty. Zvěsti mluví o tom, že série se vrátí zpět do 2. světové války do oblasti pacifiku (že by inspirace Medal Of Honor 2: Pacific Assault?) a za vývojem už nebude stát Infinity Ward, ale Treyarch Studio


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..