Metalové krásky


Před nedávnem jsem jen tak bezcílně brouzdal v internetových sítích a nevěděl jsem kam zabrowsit. Vzpomněl jsem si že už dlouho jsem nenavštívil server s fotkami z koncertních pódiích xichty.cz Tam mě zaujali fotky z loňského 12-tého ročníku metalového festivalu Brutal Assault a hlavně anglické grupy To-mera v jejichž řadách u mikrofonu křepčí nádherná dlouhovlasá kráska. A ta mě inspirovala k napsání článku o rockujících kráskách, kterých není zrovna málo. Mimo toho že nádherně vypadají i zrovna tak pěkně zpívají/řvou.

První zpívající kráskou je Tarja Turunen z Finska, která své hlasivky do roku 2005 trýznila v Nightwish, ale pro osobní neshody se zbytkem kapely byla nucena odejít. Nyní se vydala na sólovou dráhu a věnuje se něžnější muzice.

Annete Olson vyhrála konkurz na zacelení prázdného místa pěvkyně v Nightwish. Nemá tak typicky chararismatický operní zpěv jako její předchůdkyně, ale je pro kapelu svěžím větrem do plachet.

Mojí srdeční záležitostí je drobounká holanďanka Anneke von Giersbergen. Potom co jsem jí viděl dvakrát na živo v Praze s The Gathering, budu mít Anneke hodně dlouho rád, poněvadž do své muziky dává to nejcenější – srdce. Dnes už má vlastní kapelu Agua De Annique minimálně stejně tak dobrou jako předchozí.


Pokérovaná brutální pěvkyně Candace Kucsulain z metalcorových Walls Of Jericho je učiněný ďábel v sukních a dynamitem v hrdle. Co jsem měl možnost vidět videa z koncertů, musí být Walls Of Jericho naživo

pořádně ukrutná jízda. Maria Brink z In The Moment je opakem předešlého ďábla Candace a se svojí kapelou je na hony vzdálená metalcorovýmu průplachu, který předvádí předchozí cházka. Přiložné video však dokazuje, že v přítomnosti Candace to umí Maria taky pěkně rozbalit.

Candace & Maria

Nádherná death metalová děva Angela Gossow pobývá ve švédských Arch Enemy, skupině bratrů Amottů (Michael – ex.Carcass). Angela vládne krásně, brutálně nakřáplým hlasem. Dobrý dojem trochu kazí její koncertní prezentace, působí hodně afektovaně/namachrovaně. Třeba to k tomu asi patří, nevím…

Holanďané After Forever hrají melancholickou metalovou muziku a ve svém středu mají krásnou pěnici Floor Jensen. Na deskách je pak slyšet že mimo krásy zevnějška, jí matka příroda nadělila i nádherný hlas.

Angličanka s pěkným jménem Julie Kiss je tou pěknou černovlasou děvou, kterou jsem spatřil na fotkách z Brutal Assaultu. Zpívá v To-Mera produkující poklidnou metalovou muziku proloženou klávesy, lehce inspirovanou prvními alby finských Nightwish. Píšu opravdu jen „lehce“, protože Julie nezpívá operním hlasem, ale ten feeling písní mi je trochu připomíná.

V řadách norské Tristanie je možné spatřit a slyšet černovlasou Mariangelu „Mary“ Demurtas. V Tristanii nezpívá Mary samotná, ale skvěle se střídá nebo pěje duet s vokalistou Ostenem Bergoy, proto nehrozí nudný stereotyp. Prostě a jednoduše – nádherná emocemi nabušená muzika s krásnou tváří.

Norský blonďatý andílek Liv Kristine známý z dřívějšího působení v Theatre Of Tragedy dnes žije a skládá něžnou rockovou muziku v Německu. Tam se provdala za Alexe Krulla z technometalových Atrocity.

Sabina Classen z německých Holy Moses je určitě nejstarší z mnou představených metalových krásek. Už v polovině 80-tých let udivovala svým chlapským zpěvem a láska k hrubému thrash metalu jí s měnšími přestávkamy vydržela do dnes.

Sarah Jezabel Deva je velká nejenom postavou, ale hlavně svojí hudební působností. Její zpěv je možné slyšet na albech takových hvězd jako jsou Cradle Of Filth (snad všechny alba), Mortiis, The Kovenant, Graveworm, Therion, The Gathering, Mystic Circle, atd. mnohdy však bohužel jako doprovodný hlas.

Vtéto době je bezesporu nejúspěšnější holandskou kapelou Within Temptation s nádhernou sexy zpěvačkou Sharon Den Adel stylizující se do gotické polohy, která jí náramně sluší. Zpěv Sharon je též naprosto unikátní a polechtá na duši.

Mimořádnou pastvou pro mé oči je jednoznačně rusovlasá Simone Simons opět ze země tulipánů pocházející kapely Epica. Styl Epicy je splácanina dortu z přísad Within Temptation, Nightwish, Therion a podobných atmosféricky laděných uskupení trochu opepřených použitím orchestru.

Jak je slyšet a hlavně vidět trend se zapojování žen do metalové muziky nikterak nepolevuje a naštěstí vhodně oživuje občas stojaté vody tohoto extrémního hudebního odvětví. Také nehrozí kolaps starším ročníkům při pohledu na mastnovlasé, dredaté, warpaintově zmalované i jinak tvrdě vyhlížející můžské maškary 😀


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..