Maharal: Tajemství talismanu


MaharalMaharal – Tajemství talismanu je o hodně procent zábavnějším filmem než nedávno mnou skouknutý cikánský „trhák“ ROMing. Přesto, že se jedná o dobrodružný film, mírně kopírující reálný základ je zaměřený spíše pro mládež, jsem se dost bavil a vůbec nelituji strávený čas u bedny.

Příběh začíná v dávné době u smrtelného lože rabína Léviho, který dává dvoum vyvoleným v opatrovnictví tajemný talisman. Ten putuje přes období druhé světové války až do dnešní doby kde jeho tajemství luští tři pražské děti (Alena, David a Ondra) jímž sekunduje hledač pokladů Aaron Cohen (Bořivoj Navrátil) a velice pohledná mladá přednášející archeoložka Kristýna (Barbora Seidlová – jedna z postav seriálu Místo na hoře, Snowboarďáci). Děj filmu je napínavý, příjemně komplikovaný a důvtipně využívá krásných, tajemných pražských míst i před roky v Praze proběhlou záplavu.

Jak bývá zvykem, vše dobře dopadne a děti postupně odkryjí tajemství v podobě nalezení Golema a bájného Kamene mudrců. Závěr je pak doplněn vkusným vtipem…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..