Silent Stream Of Godless Elegy na ČT2


Silent Stream Of Godless Elegy

Na poslední sobotní zářijový večer byl na druhém programu ČT připraven živý pořad Noc s Andělem. Tento perfektní pořad už existuje několik let a na každý večer si moderátor a herec Pavel Anděl (známý jako někdejší moderátor na TV Prima v hudebním pořadu SOS) zve extra osobnost z nejen umělecké sféry, ale i jiných oborů lidské činnosti. Tentokráte si však pozval jubilejního 370 hosta, moravskoslezskou kapelu Silent Stream Of Godless Elegy s cimbálovou muzikou Slovácko ml..


Některé lidi mohlo překvapit co mohou v jednom studiu pohledávat vedle sebe kapely s tak odlišným žánrovým zaměřením, ale zasvěcenci se od posledního CD SSOGE “ Relic Dances“ ničemu nediví. V následujícím hodinu a půl trvajícím rozhovoru se mi potvrdila má doměnka, že skloubení metalu s cimbálovou muzikou měl na svědomí producent a specialista na world music inspirovanou moravskou tradiční hudbou Tomáš Kočko. Veliká škoda že se nemohl dostavit na natáčení pořadu z důvodu koncertování v Českém Krumlově. Ale i tak se diváci mohli dozvědět celkem zajímavé věci ze soukromí členů SSOGE (třeba jejich civilní zaměstnání, historii kapely) tak i od mladíků z doprovodného cimbálového tělesa.

Stěžejním bodem programu bylo výborné živé hraní, které jsem si beze zbytku krásně vychutnal. Bonbónkem na závěr bylo přehrání skladby, které jim dal na vybrání z několika netradičních písní Pavel Anděl. Obě kapely si shodně vybrali píseň od bří Nedvědů „Stánky“ a tak jsme si mohli porovnat jak se toho hoši a holky zhostí. Bohužel musel jsem uznat že úkolu se lépe zhostili Slovácko ml. a Silenti se zmohli na pouhou hloupou parodii. I přes tento drobný šrámek se vyplatilo nepatrně oželet spánek a sledovat Noc s Andělem. Moc se těším na další setkání s takovými příjemnými a zajímavými hosty…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..