Pohádkový zámek na Červeném Hrádku


Minulý víkend proběhlo na Červeném Hrádku rozloučení s prázdninami. V sobotu zde bylo pro děti nachystáno „Probouzení zámeckých strašidel“ kde na nádvoří byla k vidění herečka Květa Fialová, strašidloložka a výtvarnice V. Klimtová (má tu stálou expozici strašidel) společně se skladatelem Pavlem Půtou. Po zámeckém parku se děti mohli setkat s nejrůznějšími živými strašidly a skřítky.

My jsme však na Červený Hrádek s naší ratolestí vyrazili až druhý den, v neděli. Už při vstupu jsme byli příjemně překvapeni nízkou, jednotnou cenou oproti loňskému roku. No řekněte sami, dvacet kaček za hlavu se přeci vyplatí 🙂


V okolí zámeckého parku bylo pro děti přichystáno pár jednoduchých soutěží, u kterých zívali nudou mladé holčiny převlečené povětšinou za princezny neb jiné pohádkové bytosti. Člověk nevěděl s čím vším má počítat, zda se mu bílá paní nesloží přímo pod nohy nebo ho netopýr jen tak z nudy nezakousne…

To u stanu klauna s „asistentkou“ bylo jiné pokoukáníčko. Ti si k pobavení dětí vystačili pouze zreprodukovanou hudbou a vlastními pěveckými vlohami. V jejich obdivuhodné skoro hodinové šou dokázaly děti vyburcovat k zpívání, tancování a ještě je za to odměnili sladkými pamlsky či upomínkovými předměty.

Hlavním tahákem stejně jako loňský rok byla hraná pohádka v hlavní roli s Pavlem Trávníčkem a Kateřinou Kornovou. Zpočátku se děj pohádky odehrával na zámeckých schodech a později se přesunul do rytířského sálu. Kvůli nepříliš velikému prostoru a vysoké návštěvnosti (údajně přes 1000 lidí) se pohádka dohrávala v půlhodinových intervalech.

Děj byl ve zkratce následující:
Do Červeného království přijel královský pár z Modrého království, aby našel nevěstu pro svého syna… Jak bývá v pohádkách zvykem, vše dopadlo dobře a princ si našel tu svou vyvolenou. Děj vyvrcholil zásnubami a hromadným tanečkem desítek malých princezen, které pak všem přítomným rozdali velice chutňoučké koláčky.

Z novin jsem se pak dozvěděl, že všemu přihlížel i ředitel německého zámku Agustusburg, který si přeje, aby se celá akce konala i v jeho panství.

Na nádvoří Červeného Hrádku jsme mohli vidět selku s domácími zvířátky, která dětem vyprávěla, co které zvířátko baští a o kus dál pak frontu na opečený kousek masa z těchto zvířátek. Zvrhlé… Skvrnou tohoto velice příjemného nedělního odpoledne bylo na nádvoří konané loutkové představení jednoho „umělce“ a asistenky Doňi Esmeraldy. Takové nudné představení soudě dle suchých nereakcí dětí jsem snad ještě neviděl. Vrcholem pak byly naprosto nevhodné principálovy dvojsmyslné průpovídky. Jak říká má dcerka „fuj hnus“…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..