Eurovision Contest Song 2007


Eurovision 2007

Před pár minutami skončil na ČT1. přenos dvaapadesátého ročníku Evropské televizní hudební soutěže Eurovision Song Contest. U nás v ČR z devíti soutěžících vyhrála „překvapivě?“ Teplická rocková grúpa KABÁT a vytřela zrak všem syntetickým popovým rychlokvaškám se svojí písní „Mladá dáma“ z posledního CD Corrida.

Televizní přenos z Helsinek trval přez dvě hodinky a mohli jsme vidět výběr 30 interpretů. Netrpělivě jsem čekal na Kabáty, ale moc nadějí jsem jim nedával, vzhledem k muzice jež produkují a písní nazpívané v naší mateřštině. Naštěstí jejich produkce se mi z celé třicítky líbila nejvíce… Nakonec Kabát nepostoupil dále a ani se moc nedivím. Dle mého názoru se na tom podepsal prachbídný zvuk, ve kterém byl zpěv Pepy Vojtka totálně utopený doprovodnými vokály. Zkrátka jsme slyšeli bručení Milana Špalka a muzikály procvičený Vojtek se sice snažil, ale nebylo to moc platné a jejich první české vystoupení v Eurovizi bylo hooodně rozpačité…

Ostatní soutěžící na tom nebyli o moc lépe, tak mě pouze svým zjevem zaujala sexy Moldavanka. Co se týká hudebních stylů tak jsme mohly pokochat své sluchovody rockem, klasikou, „ein kessel buntes stylem“, až po bizardní vystoupení Dánského transvestity 🙂 jó abych nezapomněl největší sado & maso byl samozřejmě DJ BOBO… kam ten se všude nevetře?
Alespoň mě pobavil údajný výrok Pepina Vojtka na jedné tiskovce:
„Po našem postupu do semifinále spáchalo 70% intelektuálů v ČR sebevraždu…“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..