Bambiriáda 2007 – Kamencové jezero, Chomutov


Jak jsem již psal před pár dny, připadla na tento víkend akce s názvem Bambiriáda 2007. Vydal jsem se na ní kousek po poledni Bambibusem. Jak to bývá zvykem organizátoři nebo místní dopravní podniky dostatečně neodhadli situaci a Bambibus byl pěkně narvaný lidmi jedoucími na Kamenčák. Hodně lidí mělo smůlu a do Bambibusu se vůbec nedostalo, což bylo špatné vzhledem k tomu že jezdil jednou za dvě hodiny. Ale co bychom chtěli když byl zdarma…že?

Co se organizátorům povedlo bylo krásné slunečné počasí, které vylákalo spousty lidí k návštěvě Bambiriády. To mělo za následek dlouhé fronty na občerstvení, přeplněné cesty, ale na druhou stranu byla výhoda v tom že byla šance dosáhnout jednoho rekordu. A co že to bylo za rekord? No obejmutí celého jezera lidmi držícíma se za ruce.

Toto bylo také jediné oživení této akce. Byl jsem již na cca čtvrtém ročníku a můžu říct že to bývá čím dál větší koncentrovaná nuda. Možná to je ale mým pokročilým věkem :-), vždyť tato akce je spíše prezentací a lákadlem pro děti aby se mohli zapojit do smysluplného trávení volného času…

Celé obejmutí monitorovali komisaři z policejní helikoptéry a výsledek měli oznámit o pár minut později. Bohužel vzhledem k pomračené obloze jsem spěchal domů abych nenamočil foťák, tak jsem přišel o výsledek rekordu, zda se povedl či ne. Vzhledem k trochu zmatkovité organizaci městské policie, hodně parného slunce (ono stát na jednom místě půl hodiny…) bych se ani nedivil kdyby se to nepovedlo.

Rovněž již tradičně měli předvést bojovou ukázku členové historie Nord sever, ale jak jsem již psal, zmizel jsem zbaběle o něco dříve. Doufám že organizátoři na příští ročník vymyslí něco originálního a osvěžujícího a já na ní vyrazím snad už z celou rodinou…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..