Koncert Krucipüsk a Poppell


Před měsícem tady u nás v Chomutově v restauraci Hornoveská koncertovali liberečtí Krucipüsk. Ještě před touhle kapelkou předskakovali domácí Poppell, kteří předvedli slušnou várku emocore. Sice se nad jejich setem podepsalo to že měli nového bubeníka a působilo to trochu křečovitě, ale v mém osobním hodnocení vyšli lépe než hlavní kapela Krucipüsk. Popel mají sqělého frontmana a hudba měla pořádný drajv. Příjemné překvapení.

Zato Krucipüsk působili nějak dost chladně. Už jenom uštěpačné poznámky kytaristy na organizaci koncertu, kvůli jednomu chybějícímu kabelu (který byl do půl hodiny vyrobený, nevěštili nic dobrého. Všemu ještě nasadil korunu jeden roztančený fanoušek, který svrhnul reprobednu na aparaturu zmíněného kytaristy. Ten začal ihned balit a že končí. Ještě že stihl zasáhnout majitel /organizátor akce/ restaurace a přinutil kapelu pokračovat v hraní. No ale netrvalo dlouho, asi po 4 písních, a Krucipüsk začal balit, ale už definitivně.

A jaká byla hudba? Celkem slušný kytarový rock. Největší jeho devízou byl frontman Tomáš Hájíček, jenž kromě zpěvu zaujal i svým zjevem. Kapela zahrála hned z úvodu titulní skladbu z nového CD Druide a pak už sázela na své hity (Cirkus dneska nebude, Bič, Láska je kurva!, …). Celkově ve mě zanechali chladný pocit, muzika dobrá, ale nemělo to patřičnou šťávu, jakoby hráli pouze z donucení. No snad příště to bude lepší…

Update 9.11.’09
Před lety mě basák Poppella Pajčus upozornil na chyby v tomto článku. Zkomolený název jsem tehdy opravil, ale zásadní mýlku opravuji až teď. Měl jsem tenkrát dojem, že Poppell mají nového bicmena – Valenťáka (dnes X-left to Die). Měli nového zpěváka…

Poppell dnes již neexistuje, ale podle profilu na facebooku Pajčus chystá remixy některých skladeb. Dnes aktivně hraje v crossoverové kapele z Kadaně Spath a věnuje se sólové tvorbě. Omlouvám se tedy za můj tehdejší přehmat 8)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..