Mortiis v Abatonu


V tento den, jak jsem již avízoval, zavítal do České republiky norský umělec Mortiis. Koncert měl proběhnout v pražském Abatonu a po malém bloudění noční Prahou jsem na akci dorazil tak akorát. Nemile mě překvapil půldruhé hodiny trvající skluz akce, což je prý v tomto klubu normální.

První na pódium vykročilo pákistánské duo Dusk, které předvedlo celkem příjemný hybrid metalu a temného blacku. Jedinou výtku bych měl že jsou to pouze dva kytaristé a zbytek je pouštěn z pásku.

Po krátké pauze již patřila scéna holanďanům Textures, na které odborný tisk chválou nešetří. Pěkně řízná muzika s výbornými instrumentálními výkony a příjemným řevem.

Po Textures začali svoji zběsilou show australané Alchemist. Celkem také příjemná muzika, ale ničím moc zvláštní. Zato co následovalo pak byla obyčejný děs a hrůza. Norská Susperia. Sice měli dobrou image, ale ta hudba a zpěv. Nejhorší skupina večera – banda pozérů. Tfůůůj.

Krátce po půlnoci již přichází avantgardně-techno-metalové INFERNO a jeho veličenstvo MORTIIS s jeho doprovodným ansáblem. Co k tomu dodat? No, že mě opět jako loni nemilosrdně postal do kolen. Jeho koncertní set již od začátku byl postaven na aktuálním albu „The Grudge“, ale po pár novinkách tam pan Mistr sekal hitovky z předposledního alba „Smell Of Rain“.

Ze začátku nebyl moc dobrý zvuk, ale po dvou až třech písních se celkem zlepšil. Jeho show byla velmi strohá, bez zbytečných příkras i póz, za vše mluvila muzika. Po zhruba hodině a půl přišla poslední rozlučková píseň a obrovský hit „Smell The Witch“ a po jeho odehrání se muzikanti bez přídavku odebrali pryč z pódia. Tak jako uragán se vřítili na pódium tak i zpět kvapně odešli. Lidi v sále nechápavě koukali no a já znalí z minulého roku se odebral omámen krásným zážitkem ven do ránem probouzející se Prahy.

P.S. Nevím jak ostatním, ale mě se poštěstilo vidět MORTIISe odmaskovaného při vchodu do klubu 😉


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..