Open Hell Fest 6.


Open Hell Fest 6.

Tak tady jsou konečně fotky z Volyňského festivalu Open Hell Fest 6., který se proběhl v pátek 25. a sobotu 26. srpna. Festival se konal v areálu Volyňského letního kina a účastnilo se ho cca 24 kapel, jak z domácí scény tak samozřejmě ze světa.

První na řadu přišli sušičtí death metalisti Mortifilia , po nich nastoupili Coward. Obě kapely předvedli celkem příjemný death metal. Na začátek fesťáku sqělý rozjezd. Po těchto kapelách se na pódiu představily svůj „severský“ rychlý black metal plzeňští Sorath. Slyšel jsem a četl o nich pět ódy, ale mě moc nezaujali. Po Sorath přišel můj osobní první vrchol festivalu: moravská speed metalová Salamandra. Perfektní muzikantské výkony, solidní zpěvák, dobrá a nenudící show. Na jejich webových stránkách je dostupný výborný cover „Judas“ od Helloween z dob kdy u nich hrál na kytaru a zpíval Kai Hansen /nyní Gamma Ray/.

Po sqělé Salamandře, vystoupila pro mě příliš přeceňovaná death metalová úderka z Chebu Pandemia. Už jsem je kdysi viděl v Litoměřicích na Dynamu, ale zase nic moc mě nebrali. Za Pandemií se na pódium vyškrábali Rumuni Negura Bunget produkující black metal s vlivy folklóru. A po Rumunech nastal můj druhý vrchol festivalu: Brunova /ex. Krabathor/ cháska Hypnos. Nádherně vychytaný rychlý death metal, výborný zvuk v popředí s Brunovou basou. Nádhera.

… a pomalu se blížil konec prvního pátečního dne. Na programu byly ještě švédové Satanic Slaughter, domácí dřevití black metalisti Avenger a den uzavřely The Stone ze Srbska.

V sobotu po půl dvanácté načínaly řádění plzeňští Beltaine, dále black metalová legenda Amon v čele s frontmanem Dr. Fe /ex. Root/. A zase malé zklamání. Amon jsem dlouho neslyšel, naposledy demo „Book Of Death“ z 91 roku a byl jsem nemile překvapen jejich „prasopalem“. Frontmanovy nebylo rozumět ani slovo, muzika velmi rychlá a dost nudná.

Alespoň následující Trollech mi spravily chuť svým solidním blackem a pěknou ohnivou pódiovou show.

No a po Trollech začali českobudějovičtí Ingrowing, a pro mě to bylo nejlepší vystoupení fesťáku. S nadhledem zahrané a technicky vypapaný grind core, smetl všechny rádoby strašidelně vypadající maškary s warpaintem na xichtech zpět do tlejících nor. Fakt super!!! A Vlakin je výborný sympatický pěvec!!!

Na festivalu vystoupily ještě spousty kapel, z nichž bych vyzdvihl Dissolving Of Prodigy, jasně že staré bardy Root, kterým novější techničtější materiál sedí více než staré zasmrádlé klasiky, a jako vždy pohodové típky v čele s Colinsem – Debustrol.

Festival byl celkem pohodový, spousty dobré muziky, snad jen jí kazily ožralé kreatury z domácí či německé provience a u stánků malý výběr poživatin. Aby se člověk najedl musel ven z areálu, ale tím zase přišel o pár kapel. Dále mě štvalo nevystoupení death bandy Tortharry, i když jsem byl v sobotu ráno ujištěn jejich zvukařem, že se bude jednat o podařený set. Zvukař celou noc nespal, a podle něho bych ani moc zato nedal, že se milé Tortharry ožraly tak, že nebyly schopni odehrát, ale můžu se i mýlit 😉

Sedmý ročník Open Hell Festivalu se prý letos konat nebude, poněvadž baráky ve Volyni mají narušenou statiku z nedávných povodní. Musím poděkovat Krematorovy za odvoz a své přítelkyni za tyto fotky a zato, že mě přemluvila, abych do Volyně jel. Díky!!!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..