Hany Evo Night 1. – From The Ashes, Killed By Summer


Killed By Summer V sobotu jsem se do Hany těšil jako blázen na studený střiky… Lačný po živý hudbě jsem vypochodoval z domu s dostatečným předstihem. Naneštěstí odpadli výborní plzeňáci This Night Draws The End, kteří chvíli před začátkem oznámili neúčast kvůli vrtochům tlučmistra. Tím se začátek koncertu prodloužil o hodinu déle. Neúčast TNDTE mě mrzí ještě dnes a podle vyjádření kapely na bandzone bude následovat výměna neposlušný osoby.

Mladíci From The Ashes odpíchli svůj set po jednadvacáté hodině a konečně mi ukázali, že v jejich týrání nástrojů vězí zatraceně dobrý potenciál. Technicky promakaný metalcore, který ozvláštňuje výrazně hravá kytara a netypický zpěv. Blackmetalový skřehotání střídaný growlingem jsem snad v týhle odnoži metalu ještě neslyšel.

Zvuk při první písni ještě nebyl úplně O.K., hlavně kytary se zpěvem byly hodně dole a myslím, že po výkřiku  Lukáše z přihlížejících Victims se pan zvukař uráčil srovnat šavle do latě. Trochu mě sraly dlouhý pomlky mezi skladbama a tím trpěl spád setu, ale vzhledem k nevyhranosti kluků je to jakžtakž omluvitelné.

Při krátké pauze se u mě ochomýtl kamarád Ondra, ze kterého jsem vyzvěděl, že ve chvílích volna hraje na kytaru a společně se svým bráchou (prý nejlepší bicmen v širokém okolí) sehnali spoluhráče pro postavení kapely. Zatím jsou ve fázi cvičení ve zkušebně a po dokonalý přípravě se hodlají vydat rozčeřit hladiny metalcorových vod. Držím palce.

Mezitím už byli k poslednímu společnému tanci přichystáni Killed by Summer. Po Hospiho krátké uvítačce už chlapi s obrovským nasazením nakládali svoje zabíjecí love songy jeden za druhým až mě mrazilo. Hospi řval jak urvanej ze řetězu až přehlušoval oba pány u kytar. To by snad byla jediná výtka, kterou bych směřoval na mistra zvukaře. Byl jsem celou dobu ochuzen o excelentní Patrikovu hru i zdatného sekundanta J.G. a kapele tak chyběl potřebný šmrnc. Naštěstí to neodradilo lidi v divokém paření a lepší konec si snad kapela nemohla přát.

Jako nedůstojné kopání do mrtvoly působil závěrečný jam Patrika s bicmenem, který snad měl představit tvorbu jejich nového projektu. To si mohli odpustit.

Trochu neobvykle v alkoholovém opojení jsem se vydal na cestu k domovu, ale ještě před výstupem z klubu mě zastavil Hospi. Probrali jsme poslední rozloučení KBS a představil mi svoje další hudební kroky. Už se těším a doufám, že ze spolupráce s muzikantama z jedné mé oblíbené přespolní smečky vzejde něco výživného. Myslím, že na to mají ty nejlepší předpoklady.

Killed by Summer – r.i.p.

T.P.* pro množící se mylné představy: vše co tu na stránkách píšu, nemá ambice být nějakými recenzemi či odbornými elaboráty. Nejsem odborník, hudebník či intelektuál a toto jsou pouze mé názory, postřehy, popisky. Jednoduše: teenky mají své navlhlé růžovoučké blogísky a já tenhle úchylnej blog starýho kmeta. Howgh !!!

*) technická poznámka

Více fotek: klick


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..