Damnation


DamnationDamnation je letos druhou hrou, po které mé hravé pařáty hrábly na základě né zrovna pozitivních ohlasů. V jednom sobotním vydání televizního pořadu Game pageDamnation v pohyblivých obrázcích zaujal a teď o pár měsíců jsem se do hry pustil.

Damnation vypustili do světa vývojáři z Blue Omega, kteří toho ve svém portfoliu zatím moc nemají. O to větší překvapení co bez pořádný zkušeností vytvořili za dobrou hru.

Po dohrání jsem byl rád s Damnation nadmíru spokojen. Moc se mi líbil grafický styl podobný x-boxové mega-pecce Gears Of War. Hru bych nejlépe popsal nesmyslem typu – svižná cyberpunková střílečka, řízlá Tombraiderovským hopsáním s atmosférou starých italských špagety westernů (např. Vůně cibule).

Damnation obsahuje obrovsky rozlehlá volná prostranství uzpůsobená kaskadérskému skákání, akrobatickému lezení, prostě hra byla avízovaná jako vertikální střílečka a to do puntíku plní. Vždy po příchodu do dané lokace se kamera odlepí zpoza ramen hrdiny a nájezdem do perspektivy zhruba ukáže cestu a cíl hráčova snažení. Na hráči pak je jak se s tím co nejlépe vypořádá.

Cestu k cíli  znepříjemňují masy inteligentních protivníků. Kapitánu Rourkemu pomáhají s likvidací a poradí v cestě povětšinu času dva charaktery, proto hra není drsně složitá a ubíhá bez záseků příjemně rychle.

Damnation se pouze neskáče a nebojuje, ale poměrně často jezdí na motorový tříkolce industriálně raketového vzhledu. Adrenalinový jsou přejezdy nad hlubokými propastmi vysokou rychlostí znásobené zrychlovači. Při průjezdy jeskyněmi jsem občas nestíhal vnímat zda jedu po stěně či stropě.

Mega boje a nejlepší část se odehrává v napadnutém městě (jméno se mi už vykouřilo z lebky), ke kterému se řítí vlak s děly a chce ho srovnat se zemí. Celý děj se totiž točí kolem zuřivé občanské války, kde se bijí Jih se Severem už bezmála padesát let. Válku dostatečně přiživuje jeden průmyslový magnát jenž si z ní udělal neskutečně výnosnou živnost a stal se pánem zdecimované země.

Na stranu odporu se přidává již výše zmíněný kapitán Hamilton Rourke, kterého žene vpřed touha setkat se se svojí uvězněnou milou. Před vstupem do města se s Jane setká a pozná, že fakta s uvězněním jsou trochu jinak…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..