Lego Star Wars II.


Za necelý týden od dohrání prvního dílu Lego Star Wars jsem pokořil i druhý díl nazvaný Lego Star Wars II. The Original Trilogy. Po grafické stránce jsou oba díly téměř identické a pokud chceme hledat rozdíly, tak ty jsou spíše hratelnostního charakteru.

Druhý díl totiž přitvrdil ve složitosti puzzlů, u nichž je zapotřebí kombinování několika postaviček s rozdílnými vlastnostmi a mnohdy je nutností použít okolní předměty, stroje a různé jiné vychytávky. Žádné složitosti typu puzzlů jako v Atlantis naštěstí v Lego SW II. nenalezneme, protože hra je víceméně určená mladším hráčům, ale i hráči starších ročníků, jako například já, se dobře bavili jejím hraní. Navíc některé kapitoly jsou plně letecké v útočných X-wingech, létání ve vznášedlech po lesích na planetě Naboo nebo pobíhání a kosení nepřátel v bojových Mechách ATST.

Příběhově se Lego SW II. logicky odehrává ve třech epizodách klasické série IV. – VI. takže fanouškům Star Wars jsou scény více než povědomé. Po dohrání příběhové linie se lze vrátit do jednotlivých kapitol (celkem 24 kapitol) a vysbírat všechny neposbírané bonusy a ty pak u baru směnit za různé bonusy. Novinkou je složení z Lego kostiček své dvě postavičky, dát jim speciální vlastnosti a volně s nimi hrát.

Oba dva díly Lego Star Wars patří k výborným, originálním a hlavně zábavným hrám jak pro mladé tak i starší hráče. Už se moc těším na kostičkového Indiana Jonese.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..