Ion at an v Kotelně


Ion at anPřed týdnem ve čtvrtek ráno jsem vyrazil na autobus do práce o něco dříve, proto jsem zamířil k plakátové ploše nedaleko zastávky abych alespoň zkrátil chvíli a podíval se na kulturní akce v našem městě. Zaujal mě jeden plakát svojí zajímavou grafickou úpravou a výrazným logem s křesťanským křížem. Inzeroval koncert jakých si Ion at an v Music Klubu Kotelna a pak to přišlo… Přečetl jsem si složení kapely což mi vyrazilo málem dech a rozhodlo o náplni mého večera. Na postu v Ion at an byl uveden Majkláč z the.switch a na basu Jarin z Bahrainn. Jěště jsem poslechl dvě skladby na velice šikovném webu bandzone a těšil se na devátou večerní do Kotelny.


Ion at an je sólový one-man projekt Jonatána, který letos již vydal své druhé CD „Tears of repentance“. Toto CD tvořilo páteř celého koncertu, na který si Jonatan pozval pár svých kamarádů z přátelených kapel aby mohl své dílko předvést publiku. V průběhu koncertu prozradil že ještě neví co dál se svým projektem a uvidí až po pár koncertech, které má odehrát.

Ion at an v Kotelně předvedli pravou emocorovou smršť s precizním instrumentálním výkonem /Majkláč byl super + žádné stopy po jeho domovské kapele/. Jonatán před každou skladbou předčítal nějaký příběh, kterému jsem moc nerozuměl díky Majkláčově doprovodnému brnkání, ale co jsem se později dočetl na webu, jednalo se zřejmě o biblický příběh.

K mému zklamání Jonatán v textech řeší vztah člověka k bohu a jsou jeho osobním vyjádřením toho, o čem přemýšlí… A proč jsem zklamán? Mám velice negativní vztah k náboženství a různým jiným uskupením, kteří lidem vymývají mozky a říkají co a jak mají dělat a přitom sami… raději zpět k muzice. Velice efektní bylo i použití druhého zpěváka což zamezilo tomu aby muzika posléze sklouzla k monotónnosti. Koncert trval přibližně hodinku a velice se povedl. Skvělé a uvidíme co dále Jonatán vymyslí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..